Strona głowna  /  Programy pracy w MP8
Programy pracy w MP8
(szerokość: 190 / wysokość: 268)

Program Kubusiowi Przyjaciele Natury

Informujemy rodziców dzieci, że nasze przedszkole przystąpiło do programu Kubusiowi Przyjaciele Naturymającego na celu popularyzację ochrony przyrody wśród przedszkolaków, ich rodziców i nauczycieli przedszkolnych. Uczestnicząc w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury" przedszkole otrzymuje materiały edukacyjne, dzięki którym możliwa jest realizacja scenariuszy zajęć oraz wybranych działań ekologicznych: teczka edukacyjna dla nauczyciela, zestaw płyt CD, plakat programu, książeczki dla dzieci, upominek dla dzieci, certyfikat, potwierdzający tytuł „Kubusiowi Przyjaciele Natury" W trakcie programu nauczyciele prowadzą zajęcia ekologiczne – przedszkolaki obchodzą Dzień Marchewki, Dzień Kubusiowych Przyjaciół Natury oraz organizują patrole ekologiczne. Zajęcia te dają wiele zabawy, ale również uczą jak dbać o naturę od najmłodszych lat.

Akademia Aquafresh

Akademia Aquafresh to największy w Polsce program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach. Nauczycielki w przedszkolu realizują zajęcia edukacyjnie na podstawie scenariuszy zajęć i materiałów multimedialnych w których bohaterowie programu „Pastusie” i „Barney” uczą dzieci jak prawidłowo dbać o ząbki oraz jak walczyć z niedobrym „robaczkiem-próchniaczkiem”.

Ostatnia aktualizacja: 2015-02-10