Strona głowna  /  Galeria  /  Wycieczka do Firmy Achtel - 5 latki
Wycieczka do Firmy Achtel - 5 latki
data dodania: 2014-09-28

Jednym z założeń Koncepcji Miejskiego Przedszkola Nr 8 w Ciechanowie jest bliższe poznawanie pracy wykonywanej przez rodziców dzieci. W tym celu grupa 5-latków „Krasnale” w dniu 19.09. 2014r. wybrała się na wycieczkę do Firmy „Achtel” Sp. Z O.O  przy ulicy Tysiąclecia, gdzie znajduje się kompleksowa diagnostyka pojazdów. Firma zajmuje się m.in. przeglądami okresowymi pojazdów, serwisem olejowym, serwisem opon itp. Pomoc w zorganizowaniu zwiedzaniu zakładu zaproponował tata Huberta B. Dzieci miały okazję poznać pracę mechanika samochodowego. Poznały bardzo nowoczesne urządzenia służące do codziennej pracy. Miały możliwość obserwowania podnoszenia i opuszczania samochodu, wiedziały jak wygląda wymiana oleju silnikowego w samochodzie. Poznały różne urządzenia służące do montażu opon, sprężarkę do pompowania kół itp. Zainteresowały się również urządzeniami do nabijania i konserwacji klimatyzacji. Dzieci były bardzo zainteresowane, wszystko je ciekawiło, dopytywały o szczegóły, bardzo chętnie obserwowały działania mechanika. „Krasnale” oraz nauczycielki serdecznie dziękują tacie Huberta za możliwość zwiedzenia i  obserwowania pracy mechanika samochodowego oraz słodki upominek.