Strona głowna  /  Galeria  /  Wizyta Pana z mrówkami
data dodania: 2018-04-02

WARSZTATY PRZYRODNICZE

- MRÓWKI –

Dnia  14 marca 2018 roku odwiedził nasze Przedszkole pszczelarz – Pan Aleksander Rębacz  z Męciny Małej, znajdującej się niedaleko Krynicy Zdrój w województwie małopolskim. Pan Aleksander jest mistrzem pszczelarstwa i na temat pszczół i produkowanego przez nie miodu posiada wiele cennych informacji. Jest właścicielem pasieki o wdzięcznie brzmiącej nazwie "Boża iskierka" Tym razem podzielił się z nami również ogromną wiedzą na temat mrówek pt.„Fascynujący świat mrówek”. Na spotkanie przywiózł akcesoria, rekwizyty, ilustracje oraz żywe okazy. Podczas spotkania pomógł dzieciom w odkrywaniu fascynującego królestwa tajemniczych owadów, jakimi są mrówki. Na warsztatach edukacyjnych dzieci poznały zwyczaje mrówek, szczegóły ich życia, budowę i strukturę mrowiska, zobaczyły prawdziwą królową mrówek a także oglądały świat mrówczymi oczami. Cierpliwie i wyczerpująco mówił o tym, jak wygląda życie w mrowisku oraz o tym, jaka panuje w nim hierarchia. Przedstawił zdrowotne właściwości miodu spadziowego, zapoznał dzieci z budową mrówki i mrowiska, pokazał też specjalną ramkę w której można było obserwować żywe mrówki.  Na zakończenie pan Aleksander podarował  materiały do wykonania własnego mrowiska. Ponadto przygotował dla wszystkich  słodką niespodziankę w postaci słoiczka miodu oraz wręczył drewnianą mrówkę.